LUDZIE

AGATA JAGODZIŃSKA

Z mikrofonem przyjaźni się odkąd pamięta, ale na dobre lubuje się w nim od 7 lat. Współtworzyła nieistniejący już soundsystem Terramasa – muzyczne porozumienie na linii Toruń- Bydgoszcz, gdzie ozdabiała wokalnie raggamuffinowe potańcówki. Od 2012 roku jest brakującym, żeńskim elementem ekipy Skala Collective. Rozpoczęła pracę nad solowym materiałem. Rok temu zamarzyła jej się przygoda z mikrofonem radiowym i powoli stara się to marzenie realizować. Zauroczona i zafascynowana miłośniczka dziewczyńskich wokali wynajduje, przesłuchuje i zaszczepia miłość do kolejnych śpiewających panien wszystkim dookoła. W Radiu Kultura prowadzi audycję "Burza - Scenariusz Szminką Pisany".

Trzy czwarte życia przed mikrofonem. Jako wokalista, radiowiec, lektor, tłumacz i konferansjer. Zaczynał od pracy w Radiu L. Potem było Radio Merkury i RMF FM. Anglista. Dziennikarz. Członek zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego. Jest łysy więc mógł być kiedyś rudy. I był. Od lipca 2012 roku redaktor naczelny Radia Kultura, w którym współprowadzi audycję codzienną "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz prowadzi audycję filmową "Co Tam, Panie, Na Ekranie?".

Urodził się na Pałukach. Dorastał i rozrastał się w Bydgoszczy. Chodził do szkół, z różnym skutkiem. Ukończył filologię polską na UKW. Pracował tu i ówdzie, do czasu aż usiadł za mikrofonem i stwierdził, że było to dobre.

Jest członkiem zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego.

W Radiu Kultura współprowadzi poranną audycję "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz dwa programy autorskie: "Wierność w stereo" i "Uszy Szeroko Otwarte".

PIOTR GWIZDAŁA

Pasjonat bluesa. W latach 1998-2000 prowadził w bydgoskim Radio Plus autorską audycję „Wieczorny Blues”. Od 2000 roku związany z Kwartalnikiem „TWÓJ BLUES”, w którym publikuje do dziś (w 2011r. Kwartalnik został wyróżniony prestiżową nagrodą o nazwie „Keeping The Blues Alive” przez Amerykańską Organizację Bluesa w Memphis). Recenzent płytowy i koncertowy. Sporadycznie publikował artykuły na temat historii bluesa. W Radiu Kultura prowadzi, od maja 2011, audycję "SIŁA BLUESA", w której prezentuje współczesne oblicze muzyki bluesowej, nie zapominając o jej bogatej historii.

JAREK "BISZ" JARUSZEWSKI

Raper, poeta i producent muzyczny. Znany z nagrań solowych i projektu B.O.K. Bydgoszczanin roku 2013. Prowadzi audycję "Notatki Z Podziemia".

WOOCASH 052 i AZJA

Woocash 052 i Azja

Czyli Łukasz i Łukasz. Związani z bydgoską sceną hiphopową od ponad dekady. Azja - raper, producent, tworzył i/lub współrealizował wiele z klasycznych albumów lokalnej sceny. Woocash - autor kanału YouTube o muzyce i historii kultury Hip-Hop, raper-amator, współtwórca (a przez chwilę również redaktor naczelny) gazety studenckiej "Atheneum".

Duet pasjonatów i miłośników dobrych brzmień, od klasyków po nowoczesne eksperymenty. Co niedziela prezentują w audycji Z Dala Od Zgiełku (nie tylko) rapowych reprezentantów Bydgoszczy i okolic.

ŁUKASZ JĘDRZEJCZAK

Muzyk licznych formacji, dziennikarz, performer, osobowość medialna. W Radiu Kultura prowadzi dla Państwa audycję "Polskie Drony".

Marietta Maciąg współprowadzi audycję "Z innej półki". Poza podróżami, tańcem i muzyką, zajmuje się pracą w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Logo Prograffic