LUDZIE

Trzy czwarte życia przed mikrofonem. Jako wokalista, radiowiec, lektor, tłumacz i konferansjer. Zaczynał od pracy w Radiu L. Potem było Radio Merkury i RMF FM. Anglista. Dziennikarz. Członek zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego. Jest łysy więc mógł być kiedyś rudy. I był. Od lipca 2012 roku redaktor naczelny Radia Kultura, w którym współprowadzi audycję codzienną "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz prowadzi audycję filmową "Co Tam, Panie, Na Ekranie?".

Urodził się na Pałukach. Dorastał i rozrastał się w Bydgoszczy. Chodził do szkół, z różnym skutkiem. Ukończył filologię polską na UKW. Pracował tu i ówdzie, do czasu aż usiadł za mikrofonem i stwierdził, że było to dobre.

Jest członkiem zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego.

W Radiu Kultura współprowadzi poranną audycję "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz dwa programy autorskie: "Wierność w stereo" i "Uszy Szeroko Otwarte".

PIOTR GWIZDAŁA

Pasjonat bluesa. W latach 1998-2000 prowadził w bydgoskim Radio Plus autorską audycję „Wieczorny Blues”. Od 2000 roku związany z Kwartalnikiem „TWÓJ BLUES”, w którym publikuje do dziś (w 2011r. Kwartalnik został wyróżniony prestiżową nagrodą o nazwie „Keeping The Blues Alive” przez Amerykańską Organizację Bluesa w Memphis). Recenzent płytowy i koncertowy. Sporadycznie publikował artykuły na temat historii bluesa. W Radiu Kultura prowadzi, od maja 2011, audycję "SIŁA BLUESA", w której prezentuje współczesne oblicze muzyki bluesowej, nie zapominając o jej bogatej historii.

WOOCASH 052 i AZJA

Woocash 052 i Azja

Czyli Łukasz i Łukasz. Związani z bydgoską sceną hiphopową od ponad dekady. Azja - raper, producent, tworzył i/lub współrealizował wiele z klasycznych albumów lokalnej sceny. Woocash - autor kanału YouTube o muzyce i historii kultury Hip-Hop, raper-amator, współtwórca (a przez chwilę również redaktor naczelny) gazety studenckiej "Atheneum".

Duet pasjonatów i miłośników dobrych brzmień, od klasyków po nowoczesne eksperymenty. Co niedziela prezentują w audycji Z Dala Od Zgiełku (nie tylko) rapowych reprezentantów Bydgoszczy i okolic.

Zdzisław Pająk to wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, autor książek poświęconych Hendrixowi, Burdonowi, Claptonowi i Przybielskiemu. Na antenie Radia Kultura usłyszymy go w audycji "Muzyczna Pajęczyna".

JAKUB IGNASIAK & LESŁAW SOŁTYSIAK

Jakub Ignasiak i Lesław Sołtysiak prowadzą na antenie Radia Kultura" audycję "Lepiej nie będzie". Gośćmi programu są artyści różnych dziedzin, którzy przepytywani są na okoliczność swojej działalności

Bydgoszczanin od 1980. Radiowiec od 1994. I metalowiec też od 1994. W Radiu Kultura jeździ walcem. Metalowym, ale kulturalnym. Nie uważa, że Metallica skończyła się na „Kill’em All” i ma motto odzieżowe przejęte od zespołu Katatonia: „I’ll wear black until there’s something darker”.

Logo Prograffic