LUDZIE

AGATA JAGODZIŃSKA

Z mikrofonem przyjaźni się odkąd pamięta, ale na dobre lubuje się w nim od 7 lat. Współtworzyła nieistniejący już soundsystem Terramasa – muzyczne porozumienie na linii Toruń- Bydgoszcz, gdzie ozdabiała wokalnie raggamuffinowe potańcówki. Od 2012 roku jest brakującym, żeńskim elementem ekipy Skala Collective. Rozpoczęła pracę nad solowym materiałem. Rok temu zamarzyła jej się przygoda z mikrofonem radiowym i powoli stara się to marzenie realizować. Zauroczona i zafascynowana miłośniczka dziewczyńskich wokali wynajduje, przesłuchuje i zaszczepia miłość do kolejnych śpiewających panien wszystkim dookoła. W Radiu Kultura prowadzi audycję "Burza - Scenariusz Szminką Pisany".

Trzy czwarte życia przed mikrofonem. Jako wokalista, radiowiec, lektor, tłumacz i konferansjer. Zaczynał od pracy w Radiu L. Potem było Radio Merkury i RMF FM. Anglista. Dziennikarz. Członek zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego. Jest łysy więc mógł być kiedyś rudy. I był. Od lipca 2012 roku redaktor naczelny Radia Kultura, w którym współprowadzi audycję codzienną "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz prowadzi audycję filmową "Co Tam, Panie, Na Ekranie?".

Urodził się na Pałukach. Dorastał i rozrastał się w Bydgoszczy. Chodził do szkół, z różnym skutkiem. Ukończył filologię polską na UKW. Pracował tu i ówdzie, do czasu aż usiadł za mikrofonem i stwierdził, że było to dobre.

Jest członkiem zespołu redakcyjnego Bydgoskiego Informatora Kulturalnego.

W Radiu Kultura współprowadzi poranną audycję "Z Kawą Przy Mikrofonie" oraz dwa programy autorskie: "Wierność w stereo" i "Uszy Szeroko Otwarte".

Urodziła się w piątek 13 lipca i uwielbia czarne koty. Na ogół żyje chwilą i niczego nie żałuje. Radio, reportaże i filmy dokumentalne to jej pasja.

Wszystko zaczęło się w 2006r. od praktyk w Polskim Radiu PIK, w którym złapała radiowego bakcyla. Następnie była audycja "Pod Wiatr" oraz warsztaty dokumentalne Marcina Sautera i Macieja Cuske w TVP3. Realizacja krótkich form dokumentalnych do "Wieczoru Z Dokumentem" oraz przygoda z pasmem reportaży w TVP3.

W 2008r. wraz z Krzysztofem Nowickim i Darkiem Gackowskim stworzyli Koloroffon. w 2011 dołączyła do Bydgoskiej Kroniki Filmowej, a w 2013 rozpoczęła współpracę z Radiem Kultura, w którym zajmuje się reportażami.

W Radiu Kultura jest jedną z prowadzących audycję "Smak życia".

PIOTR GWIZDAŁA

Pasjonat bluesa. W latach 1998-2000 prowadził w bydgoskim Radio Plus autorską audycję „Wieczorny Blues”. Od 2000 roku związany z Kwartalnikiem „TWÓJ BLUES”, w którym publikuje do dziś (w 2011r. Kwartalnik został wyróżniony prestiżową nagrodą o nazwie „Keeping The Blues Alive” przez Amerykańską Organizację Bluesa w Memphis). Recenzent płytowy i koncertowy. Sporadycznie publikował artykuły na temat historii bluesa. W Radiu Kultura prowadzi, od maja 2011, audycję "SIŁA BLUESA", w której prezentuje współczesne oblicze muzyki bluesowej, nie zapominając o jej bogatej historii.

JUSTYNA JAKUBOWSKA

Urodziła się w Augustowie, ale muzyczne wykształcenie zdobyła w Bydgoszczy. Jest przede wszystkim pianistką, choć nie słucha tylko muzyki klasycznej. Zawodowo związana z bydgoską Akademią Muzyczną. Prywatnie jest ciekawa świata i dlatego interesuje ją to, co nieznane i niezdobyte. Przygodę z radiem rozpoczęła od praktyk w Radiu GRA. W Radiu Kultura współprowadzi niedzielną audycję autorską „Smak życia”.

JAREK "BISZ" JARUSZEWSKI

Raper, poeta i producent muzyczny. Znany z nagrań solowych i projektu B.O.K. Bydgoszczanin roku 2013. Prowadzi audycję "Notatki Z Podziemia".

Azja i Chio EMB prowadzą w Radiu Kultura audycję "Z dala od zgiełku". Obaj od lat działają na lokalnej scenie hiphopowej. Chio EMB znany jest m.in. ze składu Emblemat. Azja jest MC w ekipie Partyzant.

Logo Prograffic